Concurs regional de planuri de afaceri “Și eu voi fi întreprinzător!”

Vineri, 30 martie 2018, de la ora 12:00 s-a desfășurat la Liceul Teoretic “Ovidius” Constanța faza județeană a concursului tradițional regional de planuri de afaceri “Și eu voi fi întreprinzător!”.

La concurs au participat echipe de elevi din liceele teoretice: “Ovidius” Constanța, “George Emil Palade” Constanța, “Ioan Cotovu” Hârșova; liceele tehnologice: de Electrotehnică și Telecomunicații Constanța și “Lazăr Edeleanu” Năvodari și Colegiul Economic Mangalia. Concursul face parte din proiectul educativ înscris în Calendarul activităților educative regionale al MEN 2017-2018.
S-au calificat la faza regională 3 echipe reprezentante ale Liceului Teoretic “Ovidius” Constanța și cea de la Liceul Tehnologic de Electrotehnică și Telecomunicații Constanța.
Parteneri: Centrul de Resurse pentru Educație Economică Constanța, DJST Constanța, BRD – Sucursala Constanța, CCINA Constanța, Univ. “Ovidius” Constanța – Facultatea de Științe Economice.