OLIMPICI CALIFICATI LA FAZA NATIONALA

52 de elevi de la Liceul Teoretic „Ovidius” Constanța se pregătesc asiduu în această perioada pentru participarea la faza națională a olimpiadelor si concursurilor școlare pe discipline ce vor avea loc în Săptămâna “Să ști mai multe, Să fi mai bun” în diferite orașe ale țării.
Tinerii ovidiști, de gimnaziu si liceu au demonstrate nivelul avansat al cunoștințelor cât și potențialul lor la fazele județene ocupând poziții fruntașe și calificându-se pentru etapa următoare.
Îi felicităm pentru rezultatele deosebite atât pe elevii merituoși cât si pe profesori și le dorim succes la probele următoare.

Nr. crt. Numele și prenumele elevului

clasa

Profesor

Limba și literatura română

1 NEDELCU IOANA

7

Paliuc Paula
2 GILA CLARA

9

Trache Alina
3 SAS MĂDĂLINA

12

Trifan Deniz

Olimpiada de lingvistică

4 FLOREA TEODORA

7

Trifan Deniz
5 BUTUNOIU OANA

9

Trache Alina
6 COJANU MIRCEA

9

Ionescu Florentina

Concursul Ionel Teodoreanu

7 NEDELCU IOANA

7

Paliuc Paula

Limba franceză

8 VĂRZARIU DELIA

10

Popovici Mariana

Limba italiană

9 POPA ALESSIO LIVIO

10

Gheorghiu Lavinia

Matematică

10 ZEVRI RADU CRISTIAN

7

Văcărescu Cristina
11 CORCESCU TIBERIU GEORGE

7

Văcărescu Cristina
12 TUDOSE ȘTEFAN

8

Văcărescu Cristina
13 ALI AYDAN EGE

8

Văcărescu Cristina
14 EPURE HRISTU ȘTEFAN

8

Văcărescu Cristina
15 STĂNIȘOR ȘTEFAN

9

Homentcovschi Cristina
16 VÎNTU VLADIMIR

9

Homentcovschi Cristina
17 TELEANU CRISTIAN

9

Homentcovschi Cristina

Concursul Adolf Haimovici

18 ALEXA CĂTĂLINA TEREZA

9

Vrană Stela
19 APOSTOL MARIA LUCIA

10D

Dănilă Elena Mirela
20 MAXIM ANDREI

11

Văcărescu Cristina
21 LIXANDRU ORLANDO ANDREI

11

Văcărescu Cristina
22 MACOVEI MARIUS

11

Anton Dumitru
23 DRAGNEA ANDREI

12

Barbălată Carmen
24 EMIN ARKAN

12

Barbălată Carmen
25 MANOLE IULIA

10

Dănilă Elena Mirela

Fizica

26 URSU RAZVA

7

Leu Sorina
27 DAINEANU VLAD

10

Baban Valerica
28 MOISE RAZVAN

12

Sarbu Marian

Astronomie

29 BAICEANU MIHAI

10

Maga Cristinel
30 POPA ANDREI

7

Anghel Cristina

Chimie

31 IORDAN ANDREI

8

Prof. Mertic Florica
32 MORARIU D AGNES MARIA

9

Petcu Diana Antonia
33 CĂLUGĂRU MIHNEA

9

Mertic Florica
34 CRETU D ANDREI

10

Tocmac Adriana
35 MACARIE ANDREEA OANA

10

Mertic Florica
36 MĂDAN M ILEANA DARIA

10

Petcu Diana Antonia
37 APOSTOL DIMITRI

11

Mertic Florica
38 CRANGĂ C GABRIELA

11

Petcu Diana Antonia
39 CONDURACHE P.A. ILIE – ANDREI

12

Petcu Diana Antonia

Biologie

40 NEDELCU IOANA

7

Mihăilă Florentina
41 CRETU ANDREI

10

Gheorghe Mirela
42 COSOREANU VLAD

11

Bucovală Carmen

Economie

43 FRANGULEA IRINA

12

Mihalascu Victor

Religie

44 ANTOCHIE CRISTINA

11

Craiu Corina

Istorie

45 VUCMANOVICI ANA

9

Paris Anișoara

Stiintele Pământului

46 COSTAS IULIANA

12

Omurzac Iucsel, Sârbu Marian, Petcu Diana-Antonia, Gheorghe Mirela

Filozofie

47 BOTEZ COSTIN

12

Manole Ramona

Informatica

48 FĂGET ANDREI

11

Prof. Nițu Alina,Ivanciu Adrian
49 BOICU IONUŢ

12

Vișinoiu Mihaela
50 MORARIU ARMAND ANGEL

5

Ivanciu Adrian
51 VINTILĂ MIRCEA

5

Rusu Anda

Educatie tehnologică

52 CIOPLEA CLAUDIA

6

Moraru Valeria






Switch to our mobile site