Liceul Teoretic “Ovidius” Constanța este o școală deschisă valorificării potențialelor variate ale tinerilor în activități de învățare formale și în activități extra curriculare, dezvoltând competențe de comunicare și sociale în spirit civic european și democratic.
Anticipând nevoile comunitare și individuale, Liceul Teoretic “Ovidius” formează tinerilor capacitatea și responsabilitatea deciziei privind propria carieră și asigură competențele necesare continuării dezvoltării profesionale în învățământul superior.

PROIECTE
MOBILITĂȚI PENTRU ELEVII ȘI PERSONALUL DIN ÎNVĂȚĂMÂNTUL ȘCOLAR

NEWS

"Liceul Teoretic "Ovidius" este beneficiarul unui nou grant care va susține proiectele de mobilitate din anul școlar 2022-2023, în valoare de 42920 EUR. Rezultatele selecției au fost publicate recent de Agenția Națională pentru Programe Comunitare în Domeniul Educației și Formării Profesionale pe site-ul www.erasmus.ro"