A XV –a ediție a concursurilor de economie și antreprenoriat

Vineri, 5 iunie 2020 s-au  finalizat concursurile regionale on-line  de gândire economică și planuri de afaceri , organizate de CREE Constanța și Liceul teoretic “Ovidius” Constanța în parteneriat cu D.J.S.T. Constanța .

Și la această ediție aniversară, ovidiștii au obținut numeroase premii.

La concursul “Gândesc economic, deci câștig”  elevul Manțu  Stelian a obținut premiul  întâi,  iar eleva Enuc Iulia   s-a clasat pe locul al treilea.

Concursul  “Și eu voi fi întreprinzător” a fost câștigat la egalitate de două echipe ovidiste formate din Cralev Mara Gabriela, Cupșan Teodora Vanesa ,Ionescu  David  și Scîrtocea Bianca Ioana, respectiv Borșaru Gabriela Bianca, Eftimie Miruna Teodora, Ganea  Miruna Maria și Munteanu Iulia Teodora.

Echipa formată  din Bugu Ana Maria, Pascu Roberta, Pop Alexandra Agnes și Șeinescu Oana Magdalena s-a clasat pe locul al doilea.

Toți elevii liceului nostru au fost îndrumați de către profesorul  Victor Mihalașcu.