Admitere clasa a V-a

LICEUL TEORETIC „OVIDIUS” CONSTANȚA

FACE  ÎNSCRIERI  PENTRU  CLASA  a V-a AN ȘCOLAR 2020 – 2021

ÎN PERIOADA 02.06.2020 – 22.06.2020

Înscrierea se face online

Actele necesare pentru înscriere sunt:

  1. Cerere de înscriere  – MODEL
  2. Carnetul de elev vizat pe cei patru ani școlari, (pagina cu poză și ștampilă și paginile cu situația scolară  pe sem. I)
  3. Certificatul de naștere al copilului ,
  4. Carțile  de identitate ale ambilor părinți,

TOATE  DOCUMENTELE  NECESARE  ÎNSCRIERII VOR  FI  SCANATE SI  TRIMISE PE URMĂTOAREA ADRESĂ DE E-MAIL  inscriere5liceulovidius@gmail.com Dumneavoastră veți primi e-mail cu confirmarea primirii documentelor.

În cazul în care numărul elevilor  înscriși  va  fi  mai  mare  decât numărul  locurilor  aprobate  prin  planul  de  școlarizare,  se va organiza  testare la disciplina        MATEMATICĂ  în data de 27 iunie 2020 cu respectarea normelor de siguranță sanitară.