Ajutam împreuna, 2019!

Proiectul caritabil, organizat de elevii și profesorii Liceului Teoretic “Ovidius” și coordonat de Consiliul Școlar al Elevilor,  dedicat elevilor și preșcolarilor de la școlile din zona Ostrov – Lipnița, aflat la a cincea ediție, a ajuns astăzi la copii de la   Galița, Gârlița, Canlia, Coslugea, Carvăn și  Cuigiuc. Aproape 350 de copii, de la grădinițele și școlile gimnaziale din aceste localități au primit cadourile pregătite.

Și pentru ca Moș Crăciun a fost foarte generos anul acesta, alte cadouri au fost direcționate către copiii din satele Credința, General Scărișoreanu și Plopeni, prin intermediul voluntarilor de la Constanța – Capitala Tineretului 2020.

 Consiliul Școlar al Elevilor mulțumește tuturor celor care au contribuit la acest proiect!

  • 2020 STEM Discovery campaign