Alegeri Consiliul Judetean al Elevilor

Sâmbătă, 21 noiembrie 2015, începând cu ora 10.00, la Palatul Copiilor Constanța, se vor desfășura alegerile pentru Consiliul Județean al Elevilor din Constanța.

Președinții de Consilii Școlare care vor să candideze pentru o funcție în cadrul Biroului Executiv al Consiliului Județean al Elevilor își pot depune dosarele pentru validare în perioada 12 – 16 noiembrie 2015.

Validarea dosarelor se va desfășura între 17 – 18 noiembrie 2015, iar susținerea candidaturii va avea loc în ziua alegerilor.

Funcțiile vacanțe sunt:
-Președinte;
-Vicepreședinte 1;
-Vicepreședinte 2;
-Vicepreședinte 3;
-Director- Departamentul de PR și comunicare;
-Director- Departamentul de cultură, educație și programe școlare;
-Director- Departamentul pentru învățământul profesional, tehnic, vocațional;
-Director- Departamentul pentru învățământ gimnazial și teoretic;
-Redactor în biroul de presă.

Menționăm că pentru funcțiile de președinte și vicepreședinte pot candida doar președinții de Consilii Școlare ale Elevilor, iar pentru departamentele mai sus menționate poate candida orice elev din liceele din Constanța, nefiind necesar să dețină o funcție în Consiliul Școlar al Elevilor.

  • 2020 STEM Discovery campaign