Alegeri Consiliul Scolar al Elevilor “Ovidius” Constanța

Consiliul Scolar al Elevilor este o structură reprezentativă cu și despre elevi la nivelul unității de învățământ, prin intermediul căruia se promovează proiecte și programe care încurajează dezvoltarea personală a elevilor, voluntariatul și implicarea în comunitate.

Unul dintre obiectivele Consiliului Scolar al Elevilor este implicarea elevilor în exercițiul democratic. Astfel, prin participarea tuturor elevilor din unitatea de învățământ la acest proces, se realizează în fiecare an alegerea noilor reprezentanți, a noului Birou Executiv.

In urma completării dosarului de candidatura și după promovarea  realizată de fiecare candidat, rezultatele pentru alegerile Consiliul Scolar al Elevilor din Liceul Teoretic „Ovidius” Constanta sunt:

–          MARA BALASA –  PRESEDINTE;

–          AYDA-NILUFER IUSUF ,  IULIAN MERGEANI  și  CĂTĂLIN CRISTEA  –  VICEPREȘEDINTI;

–         LIDIA GRASU  – SECRETAR.