Concursul interjudeţean de Economie şi Economie Aplicată “Anghel Rugină”

Ediţia a II-a, februarie 2012 – Buzău 

    Concursul a fost organizat de Colegiul Economic Buzău şi s-a desfăşurat pe mai multe secţiuni. Elevii participanţi de la Liceul Teoretic Ovidius au fost coordonaţi de domnul profesor Victor Mihalaşcu. Rezultatele obţinute de ei au fost:

* Secţiunea “Analiză economică” – Opriş Ruxandra Crina (locul III), Banu Andreea Nicoleta, Davicenco Raluca

* Secţiunea “Economie aplicată” – Ardeleanu Bogdan Cristian (menţiune)

* Secţiunea “Teorie economică” – Enache Ianis Eugen (menţiune), Constantinescu Oana Elena (menţiune), Griga Andreea Florina (menţiune), Pascal Diana Georgiana (menţiune), Kecskes Maria Evelyn, Motrescu Roxana

* Secţiunea “Rezolvare de probleme” – Frangulea Irina (locul I)