Eleve ovidiste, premiate la Gala “O țară. O sută de ani. Mii de valori”

În contextul anului aniversar al Centenarului Marii Uniri, Asociația Centrul de Studii pentru Resurse Românești alături de Ramona Mănescu, europarlamentar român, au lansat elevelor ovidiste Bianca-Maria Cosma și Mihaela Constantinescu invitația la Gala Aniversară “O țară. O sută de ani. Mii de valori”. Evenimentul s-a desfășurat la București, în data de 7 decembrie 2018, sub auspiciile Familiei Regale a României.
Bianca-Maria Cosma și Mihaela Constantinescu au fost nominalizate pentru distincția Henri Coandă, reprezentând Liceul Teoretic ”Ovidius”, Constanța. Numele elevelor s-au numărat printre cele ale personalităților din domenii importante, adevărate valori ale contemporaneității, care prin rezultatele obținute în domeniul lor de activitate, promit să se impună ca repere pentru generațiile viitoare.
Tinerele ovidiste au fost distinse cu Marele Premiu al competiției „NASA SPACE SETTLEMENT DESIGN CONTEST 2018”, cu proiectul „Cicada”.