Festivalul Național de Scurtmetraj pentru Liceeni „Filmmic”-12 mai 2023

La ediția a XV-a a Festivalului Național de Scurtmetraj pentru Liceeni „FILMMIC”, cu tema ,,Diametral opus” echipa Liceul Teoretic ,,Ovidius” alcătuită din ALIN FLORIN BADEA a XII-C, LARA SIMIONESCU a X-a G, MARINA ION a XII-a G, ALEXIA STERCU a XII-a F și EDUARD URECHE a XI-a C, a participat cu scurtmetrajul ,,Complementar”

La festival au participat 23 de echipe din țară, 12 fiind declarate finaliste, printre acestea numărându-se și filmul realizat de elevii liceului nostru.

Juriul festivalului a decis ca scurtmetrajul „Complementar” să primească  trei premii:

PREMIUL II,

PREMIUL PENTRU CEA MAI BUNA IMAGINE

PREMIUL PENTRU CEL MAI BUN MONTAJ Elevii au fost susținuți și promovați de doamna prof. Iustina Silvana Ursu