International Fair on Modern Education and Lifelong Learning in Black Sea Basin

În perioada 23-24 Septembrie 2014 se desfășoară la Dobrich Târgul Educațional International derulat sub egida proiectului Manage.edu, coordonat de Centrul pentru Inițiative Civice din Varna, proiect la care Liceul Teoretic “Ovidius” este partener.

La acesta conferință au fost prezentate comunicări  legate de managementul educațional în Bulgaria, Turcia, Moldova, Lituania, Polonia, Romania. Prof. Carmen Bucovală a prezentat o comunicare despre sistemul de asigurare a calității în educație în Romania și o alta legată de rolul ONG-urilor în realizarea educației non-formale.

Proiectul Manage.edu se va încheia în decembrie 2014, printr-o întâlnire ce va fi găzduită de Liceul Teoretic “Ovidius”.

Prof. Carmen Bucovală
Coordonator proiecte europene