Liceenii de la Liceul “Ovidius” în vizita la Galița

În continuarea proiectului organizat de elevii și profesorii de la Liceul Teoretic “Ovidius” Constanța cu ocazia Zilei de 1 Decembrie și a sărbătorii Sf. Andrei, marți, pe 20 decembrie, liceenii ovidiști s-au transformat pentru o zi în ajutoarele lui Moș Crăciun și au dus cadourile strânse de colegii lor pentru copiii Școlii Gimnaziale Galița.

După un drum de aproape 2 ore, am avut bucuria să-i întâlnim pe copiii de la Școlile Galița, Gârlița și Esechioi care ne-au întâmpinat cu colinde și zâmbete. Cele câteva ore petrecute alături de ei, în peisajul dobrogean poleit de zăpada, ne-au readus în lumea poveștilor de iarnă.

Aflat la a doua ediție, proiectul “Inocența” al liceenilor de la “Ovidius” își propune să continue!

Consiliul Școlar al Elevilor și Consiliul de Administrație al Liceului Teoretic “Ovidius” mulțumesc tuturor celor care au fost aproape de acesta inițiativă!