Ovidiștii, din nou pe podium la Olimpiada Națională a Sportului Școlar !

Elevii Liceului Teoretic”Ovidius” Constanța, au participat și la ultimele etape județene din cadrul Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar, desfășurate în weekendul 1-2 aprilie 2023, la oină feminin, oină masculin – nivel liceal, respectiv cros feminin si cros masculin – nivel gimnazial.

La competițiile defășurate la Năvodari și în statiunea Mamaia, elevii pregătiți de profesorii Turchian Geafar și Dragoș-Octavian Ciucan, au obținut următoarele rezultate :

Locul   I – Oină feminin – nivel liceal, echipă formată din elevele : PETRE ALEXANDRA, PETRE MARIA RUXANDRA, BURLACU DIANA VIOLETA, MANECA MARIA, ROGOZ MARIA RUXANDRA, MITEA ROBERTA ELENA, MIHAI ANDRA MARIA, BĂTUTU IOANA TEODORA, ANGHEL MIRUNA TEODORA, CHICOȘ DARIA MIHAELA, MAXIM CEZARA

Locul III – Oină masculin – nivel liceal, echipă formată din elevii : LEBIDOV IUSTIN DUMITRU, PÂNZARU RAREȘ MIHAI, PUȘCAȘU BOGDAN ANDREI, NEICU ȘTEFAN, MARIN GEORGE SEBASTIAN, COMĂNIȚĂ MATEI ALEXANDRU, ALEXE LUCA, RADU MIHAI SORIN

Locul II – Cros feminin – nivel gimnazial

CATANĂ ANISIA

Locul III – Cros masculin – nivel gimnazial

STAICU DAVID

Felicitări tuturor participanților și organizatorilor, mult succes în etapele superioare ale olimpiadei !