PARTICIPARE REMARCABILĂ A ELEVILOR OVIDIȘTI LA CONCURSUL INTERJUDEȚEAN DE ECONOMIE DE LA BUZĂU

În perioada 14-16 februarie 2014, un grup de 13 elevi ai Liceului Teoretic Ovidius Constanța, îndrumați de către profesorul Victor Mihalașcu, a participat la concursul Interjudețean de Economie organizat de către Colegiul Economic Buzău.

După cum ne-a informat domnul profesor Victor Mihalașcu, directorul Centrului de Resurse pentru Educație Economică Constanța, și la actuala ediție, a IV-a, elevii ovidiști au obținut rezultate remarcabile la secțiunile la care au participat, și anume, 2 locuri I (AvramTeodora și Țipă Flavinia), 2 locuri II (Bălașa Mara și Dragomir Anca), un loc III (Stoleru Alin) și 4 mențiuni (Ali Sibel, Chilă Monica, Ionașcu Diana și Măntălău Iulia).

Toți participanții au apreciat eforturile depuse de organizatori pentru buna desfășurare a concursului, premierea câștigătorilor, ca și pentru activitățile cultural-distractive la care au participat.

  • 2020 STEM Discovery campaign