Premierea olimpicilor naționali

Vineri, 16 Decembrie 2022, la Teatrul de Opera si Balet din Constanța s-a desfășurat festivitatea de premiere a olimpicilor constănțeni, festivitate organizată de Cluburile Rotary si Inspectoratul Școlar Județean Constanța. Au fost, astfel, recompensați, elevii Liceului Teoretic “Ovidius” care au obținut

premii la olimpiadele și concursurile naționale in anul școlar 2021-2022: Eva Tudor si Alessia Drăgan (Concursul Național de Proiecte de Mediu, profesor coordonator Carmen Bucovală), Melisa Yildirim (Olimpiada de Limba Turcă, profesor coordonator Iomer Subihan de la Colegiul național Mircea cel Bătrân), Christian Șerban (Olimpiada Națională de Limba Latină, profesor coordonator Ana Maria Popa), Simina Dumitriu (Concursul Național “Tinere Condeie”, profesor coordonator Camelia Roman), Emin Ersun, profesor coordonator Iomer Subihan, Concursul Național “Istoria și Tradițiile Turcilor din România” .

Felicitări, tuturor!