RESPONSABILITATE PUBLICĂ ÎN EDUCAŢIE, Ediţia a VII-a / Constanţa, 21 – 22 nov. 2015

În perioada 21 – 22 noiembrie 2015 s-au desfășurat lucrările simpozionului RESPONSABILITATE PUBLICĂ ÎN EDUCAŢIE, ediția a VII-a.

Evenimentul a fost organizat de: INSTITUTUL DE ŞTIINŢE  ALE  EDUCAŢIEI  BUCUREŞTI, ŞCOALA NAŢIONALĂ DE STUDII POLITICE ŞI ADMINISTRATIVE BUCUREŞTI, COLEGIUL NAŢIONAL DE ARTE  REGINA MARIA  CONSTANŢA, LICEUL TEORETIC  OVIDIUS  CONSTANŢA, FUNDAŢIA PENTRU PROMOVAREA COMPETENŢEI  MAGISTER  CONSTANŢA

având ca parteneri: Inspectoratul Şcolar Judeţean  Constanţa , Casa Corpului Didactic Constanţa, Institutul Naţional de Cercetare şi Dezvoltare pentru Geologie şi Geoecologie Marină Bucureşti, Sucursala Constanţa.

Preşedinte de onoare – Prof. Univ. Dr. Marian-Traian GOMOIU, membru al Academiei Române, Cercetător la Institutul Naţional de Cercetare şi Dezvoltare pentru Geologie şi Geoecologie Marină, Sucursala Constanţa.

Secţiuni  SIMPOZION NAŢIONAL:

  1. Managementul şcolar sau despre activitatea consiliului de administraţie din şcoli
  2. Motivaţia învăţării – talent şi adecvare
  3. Internetul şi educaţia
  4. Reforma curriculară în România
  5. Relații publice în şcoli

Mulțumim colegilor pentru participare și implicare!