Școala de afaceri – ediția a VII-a

Joi, 18 februarie 2016, s-a desfășurat la Liceul „Ovidius” Constanța ediția a VII-a a școlii de afaceri pentru elevi. La activitate au participat 38 de elevi selectați în funcție de rezultatele la disciplinele economice și de interesul lor pentru problematica antreprenorului în condițiile crizei economice. Elevii au participat la o dezbatere privind orientarea profesională și nevoia antreprenoriatului în economia actuală a României.

 

În partea a doua a fost organizat un concurs pe echipe referitor la modalități de promovare a produsului unei firme astfel încât să se obțină o cifră de afaceri cât mai mare. Câștigătorilor le-au fost acordate premii în bani și obiecte din partea CREE Constanța.

Concursul a fost organizat de către Centrul de Resurse pentru Educație Economică Constanța în colaborare cu conducerea Liceului Teoretic „Ovidius” Constanța.

  • 2020 STEM Discovery campaign