Seminarul "Şcoala de Afaceri"

Centrul Europe Direct găzduit de Oficiul Teritorial pentru Intreprinderi Mici şi Mijlocii şi Cooperaţie Constanţa în parteneriat cu Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Constanţa, Liceul teoretic Ovidius Constanţa şi Centrul de resurse pentru educaţie economică Constanţa organizează în perioada 3- 4 noiembrie incepand cu ora 14.00, seminarul “Şcoala de Afaceri”.

Evenimentul va avea loc în aula mică a liceului teoretic Ovidius Constanţa şi are ca scop informarea a 30 de tineri elevi participanţi cu privire la transpunerea unei idei de afaceri într-un plan de afaceri, surse de finanţare pentru tineri, voluntariat, management de proiect.

Tinerii participanţi vor primi din partea Centrului Europe Direct şi a OTIMMC CONSTANTA diferite materiale informative având ca teme de interes antreprenoriatul, oportunitaţile tinerilor în Uniunea Europeană privind studiul, voluntariatul, munca şi schimbul de experienţă.

Pentru mai multe informaţii privind evenimentul puteţi contacta:

OTIMMC- Centrul Europe Direct Constanţa

Ionescu Andreea  -Coordonator

0241/661253

contact@europedirect-constanta.ro