SIMULARE Evaluarea Națională, martie 2018

SIMULARE  Evaluarea Națională, martie 2018

(a) Limba și literatura română : luni  05.03.2018

(b) Matematică : marti  6.03.2018

 Probele se desfășoară în Aula Mare, începând cu ora 900 și durează 2 ore.

Elevii vor intra în școală pe la intrarea principală începând cu ora 8:00, pe baza buletinului/carnetului de elev, vor preda la sala de bagaje( Aula mica)  toate materiale nepermise în sala de examen (telefoane mobile, culegeri, manuale, notițe, însemnări tabele de logaritmi, poșetă/geantă etc., precum si orice alte mijloace electronice de calcul sau de comunicare,) și apoi vor merge spre sala de examen având asupra lor doar buletinul/carnetul de elev, pix/stilou – ALBASTRU, creion , gumă, riglă.

 

PÂNĂ LA ORA 8:30 TOȚI ELEVII TREBUIE SĂ FIE ÎN SALĂ.

ESTE INTERZISĂ FOLOSIREA INSTRUMENTELOR DE SCRIS TIP FRIXION!