CANTICUM PER OVIDIUS

Liceul  Teoretic Ovidius, in colaborare cu Inspectoratului Școlar Județean și Muzeul de Artă organizează astăzi 14 Iunie 2017 ora 17 concertul de pian “CANTICUM PER OVIDIUS” , derulat în cadrul proiectului “Te invit să-mi cunoști orașul”, eveniment ce face parte din manifestările dedicate comemorării a 2000 ani de la moartea poetului Ovidius Publius Naso, exilat la Tomis, unul dintre clasicii literaturii latine.

Pentru a-l omagia pe poetul iubirii, elevii Liceului Teoretic “Ovidius”, invitații și îndrumătorii acestora,  au creat un program atractiv, plin de sensibilitate și emoție. Printre interpreții de astăzi se număra:  MEȘTERU ȘERBAN –  clasa a VI – a B, MINEA TEODORA – clasa a VII – a C, COȘOFREȚ THEODOR – clasa a V- a B, CHAZLI IMAN –  clasa a VII – a B, HÂNSĂ ȘTEFAN SABIN – clasa a VI – a A, TOPLICEANU IOANA –  clasa a XI – a B, DOGARU VLAD – clasa a IX – a C.N. ”Mircea cel Bătrân”,  VIȘAN ȘTEFANIA – clasa a IX – a A,   BANU MAXIMILIAN – clasa a X – a B

  • 2020 STEM Discovery campaign