Meci de baschet in scopuri caritabile

Liceul Teoretic “Ovidius”, Constanţa, găzduieşte luni, 28.11.2011, ora 17:45, în sala de sport, un meci caritabil între actualii şi foştii jucători de baschet ai liceului.

Evenimentul are ca scop strângerea de fonduri în vederea sprijinirii financiare a elevului Riciu Mihai Alexandru, din clasa a IX-a A, fonduri necesare unei operaţii costisitoare de transplant de os la o clinica din Germania.

Competiţia sportivă reuneşte cadre didactice, elevi şi suporteri care susţin cele două echipe dar şi pe Riciu Mihai Alexandru în greaua încercare prin care trece.

“Va fi un meci emoţionant atât pentru juniori care iau parte la un eveniment atât de important, cât şi pentru seniori care se întorc să joace acasă. Oricum meciul de luni va fi un adevărat spectacol”, a declarat prof. Gabriel Muşat, antrenorul echipei de baschet a liceului.

 

Prof. Anca Sima

Consilier de imagine

  • 2020 STEM Discovery campaign