Noi rezultate foarte bune la concursurile de matematică

În data de 12 noiembrie 2011 au avut loc alte două concursuri de matematică la care elevii ovidiști au obținut rezultate foarte bune. La Concursul național de matematică „Laurentiu Panaitopol”, desfăşurat la Colegiul National „Spiru Haret” din Bucuresti, elevii  Liceului Teoretic „Ovidius” au obținut 2 mențiuni – Tudose Ștefan Rareș, cls. a VII-a, prof. Văcărescu Cristina și Vântu Vladimir, cls. a VIII-a, prof. Homentcovschi Cristina.

Sub îndrumarea profesorilor Dănilă Mirela si Cristina Văcărescu, tinerii matematicieni participanți la Concursul interjudețean de matematica ”Petru Moroșanu – Trident” au obținut: la clasa a V-a –  Premiul III  – Tabacu Anna și 3 mențiuni – Smarandi Tudor, Covaliu Alexandru, Cheșpi Eldin, iar la clasa a VII-a – 3 mențiuni – Ali Aydan Ege, Teju Ioana, Unsalan Melisa.

Prof. Anca Sima

Consilier de imagine

  • 2020 STEM Discovery campaign