Premii la Gala Societatii Civile Tinere pentru Liceul Teoretic “Ovidius”

Gala Naţională a Societăţii Civile Tinere din România este un eveniment care își propune să recunoască meritele tuturor tinerilor din România. Inițiat și organizat de Ministerul Tineretului și Sportului și Fundația The Duke of Edinburgh`s International Award Romania , în parteneriat cu Federația Share și Primăria Cluj-Napoca, evenimentul se află la a doua ediție, în Cluj-Napoca, în contextul Cluj-Napoca 2015, Capitala Europeană a Tineretului.

Gala Societății Civile Tinere din România își propune să premieze cele mai bune proiecte de tineret, pe linia: realizarilor personale (in cadrul domeniilor de voluntariat, business, sport, arta & educație) si proiecte moderate (in sectiuni precum educație, cercetare, Inovație, business, IT, umanitar, arta si mediu).
La editia din acest an Bianca Branescu, de la cls a XI a B,  a premit un premiu special pentru sectiunea cercetare stiintifica, pentru proiectul  Dispozitiv acustic de limitare a capturării accidentale a delfinilor in plasele pescărești

  • 2020 STEM Discovery campaign