SIMPOZION NAŢIONAL CU PARTICIPARE INTERNAŢIONALĂ şi CONCURS NAŢIONAL DE FOTOGRAFIE “RESPONSABILITATE PUBLICĂ ÎN EDUCAŢIE”

În perioada 14-15 iunie 2014 se desfășoară lucrările celei de a VI-a ediții a SIMPOZIONULUI  “RESPONSABILITATE PUBLICĂ ÎN EDUCAŢIE”, organizat de: INSTITUTUL DE ŞTIINŢE  ALE  EDUCAŢIEI  BUCUREŞTI,  ŞCOALA NAŢIONALĂ DE STUDII POLITICE ŞI ADMINISTRATIVE BUCUREŞTI, COLEGIUL NAŢIONAL DE ARTE  REGINA MARIA  CONSTANŢA, LICEUL TEORETIC  OVIDIUS  CONSTANŢA, FUNDAŢIA PENTRU PROMOVAREA COMPETENŢEI  MAGISTER  CONSTANŢA și având ca parteneri : Inspectoratul Şcolar Judeţean  Constanţa, Casa Corpului Didactic Constanţa, Universitatea Ovidius  Constanţa, Editura Crizon Constanţa, Fundaţia Alumni  Constanţa, Institutul Naţional de Cercetare şi Dezvoltare pentru Geologie şi Geoecologie Marină Bucureşti, Sucursala Constanţa.

 

  • 2020 STEM Discovery campaign