Târgul de Facultăți “UK STUDY ROMÂNIA”

Târgul de Facultăți “UK STUDY ROMÂNIA” a constituit pentru elevii Liceului Teoretic “Ovidius” o oportunitate în a prefigura perspectiva asupra viitorului.

Elevii au primit informații relevante referitoare la avantajele de a studia în Marea Britanie, organizatorii oferind și asistența în alegerea unei universități potrivite cu profilul candidatului. În cadrul workshop-ului elevii au beneficiat de consiliere din partea unor studenți din Marea Britanie, fiind grupați în funcție de interese și aptitudini. Elevii au avut șansa comunicării directe și eficiente, referitor la programele de studiu potrivite fiecăruia, bursele și metodele de finanțare care pot fi accesate și care sunt pașii ce trebuie parcurși pentru a fi admiși la instituțiile dorite.

  • 2020 STEM Discovery campaign