„MANAGE.EDU: Reţeaua Managementului Eficient al Educaţiei pentru Învăţarea pe Tot Parcursul Vieţii în Bazinul Mării Negre”

În perioada 09-11 octombrie 2013 s-a defăşurat la Tbilisi, Georgia, cea de-a doua întâlnire a experţilor din cadrul proiectului „MANAGE.EDU: Reţeaua Managementului Eficient al Educaţiei pentru Învăţarea pe Tot Parcursul Vieţii în Bazinul Mării Negre”, proiect finanțat prin Programul Operațional Comun – Bazinul Mării Negre. La întâlnire au participat reprezentanți ai instituțiilor partenere din Bulgaria, Turcia, Georgia, Moldova, Ucraina și România.

Activităţile derulate în cadrul acestei întâlniri au avut scopul de a identifica elementele comune şi problemele referitoare la oportunităţile de învăţare pe tot parcursul vieţii, precum şi de a pune bazele unui Plan de Acţiune Regional pentru optimizarea acestui domeniu în cele şase ţări partenere.
Liceul Teoretic “Ovidius” a fost reprezentat de către prof. Cristina Anghel, coordonator de proiect, prof. Rodica Crăciun şi prof. Alina Roxana Chirilă, experţi în cadrul proiectului Manage.Edu.

 

  • 2020 STEM Discovery campaign