A XVI-a ediție a concursului județean de planuri de afaceri pentru elevi

Vineri, 16 aprilie 2021, s-a desfășurat faza județeană a concursului online de planuri de afaceri pe echipe “ȘI EU VOI FI ÎNTREPRINZĂTOR“, organizat de către CREE Constanța și Liceul Teoretic “Ovidius” Constanța, în colaborare cu DJST Constanța.
            Juriul a fost format din prof. Băraru Cecilia, director adjunct al CREE Constanța prof. Costara Tanța, Liceul economic “Virgil Madgearu” Constanța și eleva Cupșan Teodora Vanessa, Liceul Teoretic “Ovidius” Constanța, membră a echipajului câștigător al ediției anterioare.  Au fost acordate următoarele premii:

Premiul I:             Cangea Sabina, Deca Ana Ioana, Dinu Maria Sabina, Husein Ailin, Mihai Andreea (Liceul Teoretic “Ovidius”, profesor îndrumător Mihalașcu Victor) – LAVANDER DREAM

Premiul II:            Buiculescu Mihai-Sebastian, Minu Anamaria Raluca, Staicu Radu-Mihai, Șerban Ecaterina, Tudose Bianca-Elena (Liceul Teoretic “Ovidius”, profesor îndrumător Mihalașcu Victor) – BENESSERE

            Bologa Karina, Cristache Cezara, Dodiși Teodora, Onea Dalia, Onel Teodora (Liceul Teoretic “Ovidius”, profesor îndrumător Mihalașcu Victor) – PREPELIȚA EL PEPE

Premiul III:            Boboc Theodora, Ispas Iustina-Gabriela, Nezamali Selen, Panait Ioana-Teodora (Liceul Teoretic “Ovidius”, profesor îndrumător Mihalașcu Victor) – CASIA

            Raftu Cristina, Matei Irina, Menagi Selma, Munteanu Andra, Păpălu Ana-Maria, Popa Ioana, Radu Briana, Paris Ariana, Steriu Bianca, Teleanu Aida, Vasea Ioana (Colegiul Național “MIRCEA CEL BĂTRÂN”, profesor îndrumător Kober Ingrid) – 101 ALPACA RANCH

Mențiune:             Ene Bianca, Halca Anna, Ion Irina, Meșteru Șerban, Vasile Adina Ioana (Liceul Teoretic “Ovidius”, profesor îndrumător Mihalașcu Victor) – VICTORIOUS EVENTS

            Guzu Antonia-Mihaela, Iordan Mara-Mihaela, Chiriac Victor-Sebastian, Cadîr Esra, Barbu-Crețu Andrei-David (Liceul Teoretic “Ovidius”, profesor îndrumător Mihalașcu Victor) – 5 o’clock IRISH PUB

            Smeu Lavinia Andreea, Piciu Loredana Elena, Stamin Larisa Miruna (Colegiul Comercial “CAROL I”, profesor îndrumător Ciobanu Ioana, Dima Adriana, Constandache Mihaela) – RO-TOYS PUZZLE

            Ivanciu Andreea Georgiana, Chinda Elena Cristina, Leskas Athanasios, Predescu Gabriele (Colegiul Comercial “CAROL I”, profesor îndrumător Ciobanu Ioana, Dudan Anghelina, Barbu Mihaela) – SNACK & LAUNDRY

            Micle Beniamin, Bucur Bianca, Trupină Bianca Maria, Enache Alexandra, Abit Emre, Țuțuianu Sara, Andrei Tudor, Isbășoiu Gabriel Ioan, Apolozan Octavian Alexis (Colegiul Național “MIRCEA CEL BĂTRÂN”, profesor îndrumător Kober Ingrid) – M.B.M.C.

Mențiune specială:   Diaconu-Holban Lavinia, Pascu Alin–Costin, Șerban Eduard–Bogdan (Liceul Teoretic “Ioan Cotovu”, profesor îndrumător Bujeniță Alexandru) – HOUSE GAMES

            Stan Cosmin Alexandru, Balabanescu Mihaela Lavinia (Liceul Tehnologic “NicolaeTitulescu”, profesor îndrumător NazareVioleta) – FLOWER POWER