Alături de elevii școlilor din Galița și Gârlița

Elevii și profesorii Liceului Teoretic “Ovidius” s-au transformat, la acest sfârșit de an, în colindători pentru copiii școlilor din Galița și Gârlița. Aflat la a VII-a ediție, proiectul “Ajută inocența”, organizat de Consiliul Școlar al Elevilor din Liceul Teoretic “Ovidius”, a creat momente de neuitat, pentru cei care s-au străduit să ofere copiilor clipe de bucurie în apropierea sărbătorilor Crăciunului.

123 de preșcolari și elevi, de la școlile din zona Ostrov, i-au primit pe elevii ovidiști cu colinde și zâmbete. Bucuria de a se revedea, după un an, a confirmat că proiectul trebuie să continue, și în anii care vor veni.

Mulțumiri tuturor celor implicați în derularea proiectului, elevilor, părinților și profesorilor Liceului Teoretic “Ovidius”, dar și gazdelor de la școlile din Galița și Gârlița.