Ediția a IX-a a școlii de afaceri pentru elevii liceeni ovidișți.

În zilele de 30 octombrie și 1 noiembrie 2017 a avut loc o nouă ediție a școlii de afaceri organizată de către Centrul de resurse pentru educație  economică  Constanța (Director, profesor Victor Mihalașcu )  în colaborare cu Liceul Teoretic  Ovidius  Constanța.

Partener principal a  fost și de data aceasta Direcția județeană de sport și tineret  Constanța .

La activitate au participat 150 de elevi ai claselor a X a  și a XI a  individual și pe echipe, ca și numeroși voluntari ce deprind tainele organizării unor asemenea acțiuni extracurriculare de amploare cu elevii liceeni.

Școala de afaceri a constat din activități teoretice, metodice și practice, precum dezbaterea privind afacerile economice în Constanța/Dobrogea ieri, azi și mâine ori concursul de antreprenoriat devenit deja tradițional între echipe pe baza unui studiu de caz având ca scop stimularea creativității economice și artistice a elevilor participanți.

Tuturor participanților le-au fost acordate de către organizatori diplome de participare precum și premii.