Liceul Teoretic “Ovidius” la Târgul ofertelor educaţionale, ediţia 2014, „Alege Educația! Este calea către viitorul tău”

Joi, 29 mai 2014 s-a deschis la Pavilionul Expoziţional Mamaia Târgul ofertelor educaţionale, ediţia 2014. Liceul Teoretic “Ovidius” a fost reprezentat la deschiderea târgului de catre prof. Carmen Bucovală, director adjunct si un grup de elevi de la cls a IX a B.

Organizat în perioada 28-29 mai a.c., de Inspectoratul Şcolar Judeţean Constanţa, în colaborare cu Universitatea „Ovidius” Constanţa şi Consiliul Judeţean Constanţa, Târgul reuneşte ofertele educaţionale a 17 licee teoretice, 3 licee vocaţionale, 37 de unităţi de învăţământ profesional şi liceal tehnologic, 13 unităţi de învăţământ particular, liceal şi postliceal şi 7 universităţi.

  • 2020 STEM Discovery campaign