Performanțe pe toate planurile, pentru elevii Liceului Teoretic “Ovidius” Constanța !

În weekendul 17-18 decembrie 2022, la Palatul Copiilor din Constanța s-au desfășurat fazele finale ale Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar, la baschet feminin, nivel gimnazial .

Echipa reprezentativă, formată din elevele,

CAIN ANISIA MIHAELA, CARACUDA SARA ȘTEFANIA, CIMPOIAȘU SARA ROXANA, RAICEA ALEXANDRA, ION ANDREEA MARIA, ȚURCĂ MARIA KARINA, SILITRĂ MARA ȘTEFANIA, RISTOAE MARIA TINA, MANTAS CHRISTINA, SUMEDREA AMIRA, sub coordonarea profesorilor, Turchian Geafar și Dragoș Octavian Ciucan s-au clasat pe prima treaptă a podiumului.

La următoarea etapă cuprinsă Calendarul Competițional Național cu finanțare din partea  Ministerului Educației Naționale, echipa va concura    împotriva echipelor câștigătoare, din județele Tulcea, Brăila, Galați, Buzău și Vrancea în cadrul etapei regionale, etapă premergătoare etapei naționale.

Felicitări participanților și organizatorilor, mult succes echipelor calificate la etapele superioare !