Seminarii de creaţie pentru viitori jurnalişti şi comunicatori

Facultatea de Ştiinţele Comunicării şi Ştiinţe Politice a Universităţii „Andrei Şaguna” a inaugurat proiectul „Seminarii de creaţie pentru viitori jurnalişti şi comunicatori”, vineri 14 decembrie 2012.
Proiectul se adresează elevilor din liceele constănţene şi îşi propune ca, sub îndrumarea profesorilor şi studenţilor de la specializarea Jurnalism, să-i iniţieze pe cei interesaţi în tehnica şi practica realizării de materiale de presă şi de relaţii publice.
Cunoscutul realizator TV, lect. univ. dr. Nicolae Melinescu, cadru didactic al Universităţii „Andrei Şaguna”, a fost protagonistul ședinţei inaugurale.
La lansarea proiectului au participat de la Liceul Teoretic “Ovidius”  prof. Adina Holban si elevii Tit Anca Diana XI F, Stangaciu Ana Maria XI C, Damian Nicolae Alexandru XI E, Petculescu Cristian XII G.