Târgul ofertelor educaționale și-a deschis „porțile”

Zilele acestea Târgul ofertelor educaționale și-a deschis „porțile” pentru viitorii absolvenți ai clasei a VIII-a. Reprezentanții Liceului Teoretic „Ovidius” i-au întâmpinat pe tineri cu materiale de prezentare, informații despre viața de liceu, despre oferta activităților extrașcolare și proiectele în care este implicată instituția de învățământ.

Liceul Teoretic „Ovidius” își așteaptă „bobocii” cu 7 clase de profil real, specializările- științe ale naturii și matematică-informatică-, bilingv engleză, franceză și germană. Instituția noastră promovează un climat educațional și spiritual rafinat, recunoscut pentru nivelul superior de cultură, ordine și intelectualitate.

Dezideratul ovidist „Per aspera ad astra” ne definește prestigiul, renumele fiind creat de generații succesive de elevi și profesori.