Zilele Liceului Teoretic “Ovidius” – Momente pline de sentimente frumoase

Momente pline de sentimente frumoase, zilele de 27, 28 si 29 mai 2015, au marca evenimentele organizate cu ocazia zilelor liceului nostru. De la activități de dans la jocuri și concursuri, toate au fost găzduite de liceul „Ovidius” și realizate de elevii și profesorii noștri.

Totul a început miercuri. Pentru a ne distra și a și învăța, am început printr-un proiect care se află la a doua edișie „Te invit să-mi cunoști orașul” (cu mai multe secțiuni dedicate atât elevilor cât și cadrelor didactice) și prin „Jocurile olimpice” care puneau la încercare abilitățile fizice dar și de luare a deciziilor ale elevilor.  Totul a luat amploare joi când cei mai pricepuți la șah s-au întrecut într-un concurs și cei mai talentați au apărut în fața colegilor lor în cadrul mult așteptatei… SERBĂRI. Tot joi ne-am luat „La revedere!” de la colegii noștri de clasa a XII-a care, cu lacrimi în ochi, au spus „La revedere!” liceului, colegilor și profesorilor. Activitățile s-au încheiat vineri când profesorii au fost supuși unui examen pentru a-și lua „permisul de condus sala de clasă”. Elevii, însa, s-au delectat cu mâncăruri tradiționale pregătite de colegi.