La Liceul Teoretic „Ovidius” – O nouă ediție a școlii de afaceri

Centrul de Resurse pentru Educație Economică Constanta (CREE) organizează în fiecare an împreună cu Liceul Teoretic “Ovidius” si DJST Constanta, „Școala de Afaceri”, proiect ce vizează informarea elevilor privind mediul de afaceri român și european, cât și dezvoltarea unui comportament antreprenorial de succes.

Vineri, 25 noiembrie 2016, începând cu ora 11.00, în aula mică la Liceul Teoretic „Ovidius” se va desfășura o nouă ediție a școlii de afaceri pentru elevi. La activitate vor participa elevi cu rezultate foarte bune la învățătură, pasionați de educația antreprenorială.

Se va desfășura și un concurs pe echipe în care elevii își pot dezvolta abilitățile de comunicare, capacitatea de a explora lucruri noi privind domeniul afacerilor.

  • 2020 STEM Discovery campaign