Proiect caritabil pentru susținerea elevilor de la Școala Gimnazială Galița

Aflat la a patra ediție, proiectul vizează susținerea materială a copiilor de la grădinițele și școlile din satele Galița, Gârlița si Esechioi, aflate lângă Ostrov. Aici învață cca 200 de copii, majoritatea având o situație materială precară. În ultimii trei ani am reușit, cu ajutorul vostru, să le pregătim și ducem cadouri de sărbători.

Vom încerca să repetăm și anul acesta proiectul. Și pentru aceasta, vă rugam să aduceți donațiile voastre (dulciuri neperisabile, hăinuțe, jucării) până la data de 12 decembrie 2018, la cabinetul management. Copiii din școlile la care vom merge au vârste intre 3 si 14 ani. Vă rugăm să nu împachetați cadourile în cutii deoarece ocupă foarte mult loc, ci să încercați să le aduceți în pungi. Puteți aduce pachete deja făcute, dar să aveți în vedere să le etichetați (vârsta aprox. și dacă sunt pentru fete sau băieți). Puteți aduce doar dulciuri sau doar jucării și le vom grupa noi în pachete.

  • 2020 STEM Discovery campaign