Sci -Tech Challenge

Echipa JA România organizează și în acest an întâlniri cu reprezentanți din mediul de afaceri, pentru liceenii pasionați de tehnologie și științe exacte.

Întâlnirea cu elevii ovidiști a avut loc în ziua de 23.11.2016 în aula mică a Liceului Teoretic “Ovidius” Constanța.  Au participat ca voluntari din mediul de afaceri specialiștii din partea ExxonMobil Lavinia Dinu și Gary Robertson, operations manager în cadrul companiei.

Această activitate precede competiția Sci-Tech Challenge, programată pentru luna martie la Constanța.

Au mai participat elevii Florescu Tiberiu și Cristea Radu, cls. a XII-a, câștigători ai fazei europene, ediția a IV-a, precum și Dorin Călin, Senior Program Manager/ JA România și prof. Mihalașcu Victor, director al Centrului de Resurse pentru Educație Economică Constanța.

  • 2020 STEM Discovery campaign