Suspendarea cursurilor – 31.01.2014

Vineri, 31 ianuarie 2014, cursurile vor fi suspendate în toate unitățile de învățământ din județul Constanța. Această hotărâre a fost luată în urma avertizărilor primite de la Administrația Națională de Meteorologie și în baza deciziei ministrului Educației. Excepție fac grădinițele cu program prelungit din municipiul și județul Constanța care rămân deschise pentru a veni în întâmpinarea părinţilor.

Pentru vineri, 31.01.2014, conducerea unității școlare va asigura permanența în intevalul 8.00-14.00 și va lua toate măsurile necesare pentru protejarea imobilelor, instalațiilor și echipamentelor, având în vedere condițiile meteorologice nefavorabile (căderi de zăpadă, îngheț, posibile inundații în cazul avariilor). Orice situație deosebită va fi comunicată inspectorului şcolar de sector al Inspectoratului Școlar Județean Constanța.

Inspector Școlar General,
Prof. dr. Răducu Popescu

Pentru toate cadrele didactice de la Liceul “Ovidius” – programul zilei de vineri 31.01.2014 va fi următorul:
Între orele 8:00 – 11:00
-Definitivarea situației școlare
-Consiliile profesorilor clasei

La ora 11:00 – Consiliul Profesoral
La ora 13:00 – predarea cataloagelor

  • 2020 STEM Discovery campaign