A XVII-a ediție a concursului județean de planuri de afaceri pentru elevi

Rezultatele fazei județene a concursului „Și eu voi fi întreprinzător”, desfășurat în luna martie 2022, au fost:
   Premiul I – Culea Elissa-Andreea, Butnărașu Marian-Sorin, Farcaș Miruna-Maria, Dumitrache Briana Alexia, Frigea Andreea Coralia – Liceul Teoretic “Ovidius” Constanța, profesor coordonator Victor Mihalașcu;
     Premiul II – Andrei Bianca Dorina, Atanase Ana Maria Alexandra, Bogdan Bianca-Maria, Calea Mara, Mihai Bianca-Ștefania – Liceul Teoretic “Ovidius” Constanța, profesor coordonator Victor Mihalașcu;
    Premiul III – Burtoi-Giurgea Oana, Calinovici Anna, Cîmpean Emma, Negreci Nicoleta, Selea Elena – Liceul Teoretic “Ovidius” Constanța, profesor îndrumător Victor Mihalașcu;
    Mențiuni – Todorka Dimitrova Hristova, Dinu Alexandru, Ciobănescu Tiberiu Florin, Mărgineanu Alexandru, Memet Edis – Liceul Teoretic “Ovidius” Constanța, profesor coordonator Victor Mihalașcu;
                   – Ilie Tudor-Mihai, Gavrilă Ioana, Stoica Ines-Nicole, Târșoagă Eduard-Mihai, Vuap Aylin Ege – Liceul Teoretic “Ovidius” Constanța, profesor coordonator Victor Mihalașcu;
                   – Condrea Constantin Andrei, Mihai Cristiana-Mihaela, Nicolaescu Traian Radu, Popa Eliza-Maria – Liceul Teoretic “George Emil Palade” Constanța, profesor coordonator Florentina Mîcnea.
     Mențiune specială a primit eleva Oprea Maria Melania, de la Colegiul Național “Mihai Viteazul” Slobozia, profesor coordonator Elena Vestineanu.
     Juriul concursului a fost format din profesor Băraru Cecilia, director adjunct al CREE Constanța, profesor Costara Tanța, Liceul economic “Virgil Madgearu” Constanța și eleva Cangea Sabina, Liceul Teoretic “Ovidius” Constanța, membră a echipajului câștigător al ediției anterioare