“Drumul în carieră începe azi”

Drumul în carieră începe azi” editia a treia
Pentru a-i sprijini pe elevii aflați în fața unei decizii importante, cea legată de viitoarea carieră, Liceul Teoretic “Ovidius” organizează a treia ediție a târgului de universități și consiliere educativă “Drumul în carieră începe azi”. Primele doua ediții, organizate în 2015 și 2016,  ne-au dat ocazia de a avea alături de noi reprezentanți ai instituțiilor de învățământ superior și organizații care oferă consiliere în carieră, care și-au prezentat oferta în fața a peste 800 de liceeni.
 La acest eveniment, organizat în colaborare cu  Consiliul  Școlar al Elevilor “Ovidius”, au  participat 9 universități (Universitatea “Ovidius” Constanța, Academia Navală “Mircea cel Bătrân”, Universitatea Maritimă Constanța, Colegiul Nautic Român, Academia de Științe Economice din București, Universitatea din București, Universitatea Politehnica din București, Universitatea “Andrei Saguna” Constanta, The Entrepreneurship Academy) și 4 centre de consiliere educativă pentru învățământul superior. La eveniment au participat peste 500 de elevi ai Liceului Teoretic “Ovidius”.