Evaluarea Națională 2021

Limba și literatura română : marți  22.06.2021

Matematică : joi  24.06.2021Probele se desfășoară în 6 săli de la etajul I, începând cu ora 900 și durează 2 ore.

Elevii vor intra în școală pe la intrarea principală începând cu ora 8:00, pe baza buletinului/carnetului de elev, vor primi o pungă în care vor introduce toate materiale nepermise în sala de examen (telefoane mobile, culegeri, manuale, notițe, însemnări tabele de logaritmi, poșetă/geantă etc., precum si orice alte mijloace electronice de calcul sau de comunicare,) pe care o vor preda sigilată la sala de bagaje și apoi vor merge spre sala de examen având asupra lor doar buletinul/carnetul de elev, pix/stilou – ALBASTRU, creion , gumă, riglă.

PÂNĂ LA ORA 8:30 TOȚI ELEVII TREBUIE SĂ FIE ÎN SALĂ.ESTE INTERZISĂ FOLOSIREA INSTRUMENTELOR DE SCRIS TIP FRIXION!

Repartizare pe salile de examen