Diseminare proiect Erasmus+ “Make Sense-Social Entrepreneurship for School Education”

Liceul Teoretic „Ovidius” are plăcerea să vă invite la un eveniment de diseminare al proiectului Erasmus+ “Make Sense – Social Entrepreneurship for School Education”, alături de reprezentanți ai partenerilor instituționali din Italia (EULAB Consulting, Roma și Fondazione Monnalisa, Arezzo), Slovenia (Gimnazija Celje-Center), Irlanda de Nord (GEMS Northern Ireland Limited și Malone Integrated College, Belfast). Cu acest prilej va fi prezentată platforma educațională dedicată antreprenoriatului social, platformă dezvoltată în acest proiect și vor fi prezentate experiențele asociațiilor locale sau naționale cu responsabilități în acest domeniu, precum: Black Sea Universities Network, Romanian Business Leaders, ONG Mare Nostrum, Centrul Român pentru Educație Economică etc. 

Întâlnirea va avea loc vineri, 1.04.2022, începând cu orele 10:00. Puteti participa la acest eveniment  la sediul Liceului Teoretic “Ovidius”, aula mică, sau accesand link-ul de conectare pe platforma TEAMS pe care îl vom transmite celor care se vor înregistra până  pe data de 31 martie 2022, orele 12:00, prin completarea următorului formular: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfdyRjB8CfWYGKtO_vN_MPPMVes5kZUplahXZ27iI0yUOZxig/viewform 

Vă așteptăm!